عناب در بازار مشهد برای ساخت تسبیح های دور گردن استفاده می شود

عناب در بازار مشهد کوچک و شیرین هستند. خشک شده، بافت جویدنی و طعمی شبیه خرما دارند.

این میوه ها وقتی خام هستند طعمی شیرین و سیب مانند دارند و می توان آنها را به عنوان یک میان وعده مغذی مصرف کرد. آنها حاوی یک گودال با دو دانه هستند که باید قبل از خوردن آن را جدا کرد.

عناب خشک نیز معمولاً برای استفاده در دسرها یا خوردن آنها مانند آب نبات به ویژه در آسیا به فروش می رسد. با این حال، به خاطر داشته باشید که میوه های خشک کالری بیشتری نسبت به میوه های تازه دارند. همچنین، آنها منبع غلیظ قند هستند، بنابراین باید آنها را در رژیم غذایی خود محدود کنید.

علاوه بر این، سرکه عناب، آب میوه، مارمالاد و عسل در بخش‌هایی از آسیا رایج است.

در حالی که یافتن میوه ها در فروشگاه های مواد غذایی در ایالات متحده ممکن است دشوار باشد، برخی از خواربارفروشان تخصصی ممکن است آنها و محصولات مرتبط را حمل کنند. همچنین می توانید عناب خشک را به صورت آنلاین خریداری کنید.

میوه های عناب که به خرمای قرمز یا چینی نیز معروف هستند، کالری کمی دارند و سرشار از فیبر و سایر مواد مغذی هستند.

به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی آنها، ممکن است برخی از مزایای سلامتی را ارائه دهند، اما تحقیقات انسانی بیشتری مورد نیاز است.

اگر ونلافاکسین یا داروهای ضد تشنج خاصی مصرف می کنید، باید از مصرف این میوه خودداری کنید.

اگرچه عناب تازه و خشک بسیار مغذی هستند، به خاطر داشته باشید که عناب های خشک شده دارای قند و کالری بیشتری در هر وعده هستند، بنابراین بهتر است در حد اعتدال از آن ها لذت ببرید.

محتوای فیبر بالای عناب ممکن است به بهبود هضم کمک کند. حدود 50 درصد کربوهیدرات موجود در میوه از فیبر است که به دلیل اثرات مفید گوارشی آن شناخته شده است.

این ماده مغذی به نرم شدن و حجیم شدن مدفوع شما کمک می کند. در نتیجه حرکت غذا از طریق دستگاه گوارش شما را تسریع می کند و یبوست را کاهش می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.